چرا مجیک بوف

چرا مجیک بوف

یک سیستم ضدسرقت خوب چه مشخصه هایی را دارا می باشد؟

با توجه به تنوع سیستم های ضدسرقت خودرو و موتورسیکلت در این مقاله سعی داریم تا مشخصات یک سیستم امنیتی خوب را بررسی کنیم تا یک زمینه خوب در ذهن کاربر برای انتخاب صحیح سیستم ضدسرقت شکل گیرد.

تعیین اندازه امنیت برای یک سیستم ضد سرقت کار سخت و دشواری می باشد لذا برای سادگی سیستم های ضد سرقت را پیش از سرقت و بعد از سرقت بررسی می کنیم. با بررسی مشخصات امنیتی سیستم های ضدسرقت تا حد زیادی می توان به میزان مقاومت آنها قبل از سرقت و بعد از سرقت پی برد.

یک سیستم ضد سرقت کارامد تا جایی که ممکن است در مقابل سارق مقاومت می کند. برای شناسایی یک سیستم ضد سرقت خوب باید به سوالات زیر پاسخ مناسبی بدهیم. و امتیاز بدست آمده را برای هر سیستم ضدسرقت خودرو محاسبه نماییم.

در صورت قطع باتری چه میزان می تواند روشن بماند؟ این پارامتر خصوصا در سیستم های مبتی بر GPS بسیار مهم می باشد.

با توجه به الگوریتم های پیشرفته مصرف انرژی، مجیک بوف بیش از ۲۰۰ ساعت بعد از قطع باتری روشن خواهند ماند.

آیا سیستم ضدسرقت داری روالی برای خاموش کردن وسیله بصورت امن می باشد؟

بله، امکان اتصال قطع کن بصورت وایرلس به مجیک بوف وجود دارد. همچنین به دلیل وجود شبکه وایرلس امکان افزایش تعداد قطع کن ها نیز وجود دارد.

سیستم خاموش کننده خودرو آن برای ECU ماشین های جدید مزاحمت ایجاد می کند؟

خیر، طریقه خاموش کردن مجیک بوف با توجه به امکانات آن و شبکه وایرلس داخلی هیچ تداخلی برای ECU و همچنین CAN BUS ایجاد نمی کند.

در صورتیکه سیستم ضد سرقت بر پایه موبایل است آیا از روش خاصی برای رهایی از جمر (مسدود کننده موبایل) استفاده می نماید؟

بله، مجیک بوف توسط سیستم خودکار قطع کن می تواند از شبکه وایرلس داخلی خود محافظت نماید. همچنین این سیستم توانایی تشخیص جمر را دارا می باشد. روشن شدن آژیر یکی از اتفاقات بعد از تشخیص جمر می باشد.

حسگر تشخیص ضربه دارد؟ اگر دارد مکانیزم عملکرد آن چگونه است؟

مجیک بوف مجهز به حسگر شتاب سنج سه محوره برای تشخیص کج شدن و همچنین ضربه به وسیله می باشد.

ورودی تشخیص باز یا بسته بودن دربهای خودرو را دارد؟

بله، این قابلیت هم بر روی خود سیستم مرکزی و هم بر روی وسایل جانبی آژیر و دزدگیر وایرلس به دو صورت تحریک مثبت و منفی وجود دارد.

هشدار قطع برق باتری وسیله را دارد؟ در صورت قطع برق چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بله، در اینصورت سیستم وارد حالت کم مصرف می شود و میتواند بیش از ۲۰۰ ساعت روشن بماند. در این حالت سیستم شبکه داخلی خود را خاموش می کند و فقط برای اجرای فرامین کاربر از راه دور آن را روشن می نماید.

میزان راحتی استفاده از آن با توجه به قابلیت های امنیتی آن چقدر است؟

مجیک بوف دارای انبوهی از آپشن ها می باشد. و ممکن است این موضوع برای کاربر کمی پیچیده باشد لذا ریموت کنترل آن بصورت ساده و تنها با دو کمه قفل باز و قفل بسته کلیه عملیات مهم، برای غیرفعال سازی و یا فعال سازی را انجام می دهد. هر چند کاربر می تواند به کمک برنامه اندروید نیز کلیه قابلیت های آن را استفاده نماید. همچنین در صورتیکه کاربر بخواهد می تواند ریموت کنترل را در حالت پیشرفته و یا ساده قرار دهد.

مدت زمان گارانتی و خدمات پشتیانی آن به چه صورت است؟

مجیک بوف دارای ۲۴ ماه گارانتی می باشد. این سیستم در داخل کشور و توسط متخصیصین ایرانی طراحی و ساخته شده است و با کلیه ماشین های داخلی و خارجی سازگار می باشد.

آیا مدارات محافظ جهت جلوگیری از خرابی سارق در آن وجود دارد؟

بله، مجیک بوف داری مدارت محافظ ۲ مرحله ای برای جلوگیری از خرابی توسط سارق می باشد. برای امنیت بیشتر مجیک بوف بصورت مستقیم از برق باتری ماشین استفاده نمی کند.

آیا سیستم امنیتی مجهز به آژیر است؟

بله، امکان اتصال آژیر بصورت وایرلس به مجیک بوف فراهم شده است. این آژیر بصورت هوشمند می باشد و قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد. از جمله این امکانات می توان به تغییر صدای آن توسط برنامه موبایل اشاره نمود.

آیا می توان سیستم را در هر جایی از خودرو مخفی نمود؟

بله، وجود شبکه وایرلس میان وسایل جانبی و سیستم مرکزی این امکان را می دهد که سیستم مرکزی مجیک بوف بسیار کوچک باشد و در هرجایی بتوان آن را نصب نمود. (فقط برق مستقیم لازم است)

آیا سیستم ضدسرقت برای اعلام هشدار به کاربر از سیمکارت (GSM-MODEM) استفاده می کند؟ (با موبایل در ارتباط است؟)

بله، مجیک بوف از مودم GSM برای ارتباط با کاربر ایجاد می کند. این سیستم روال هشدار منحصر به فرد و هوشمندی دارد که به آن اجازه می دهد تا کاربر بدون هیچ هزینه اضافی (مانند شارژ سالانه سرور و …) بتواند به موقع از اتفاق رخ داده مطلع شود.

داری GPS با دقت مناسب می باشد؟

بله، GPS مجیک بوف دقتی در حدود ۱۰ متر بصورت عملی دارد. (دقت تئوری بر حسب دیتاشیت اکثر GPS ها بهتر از ۲٫۵ متر است اما دقت واقعی در شرایط مختلفی اندازه گیری می شود.)

قابلیت اتصال چشمی التراسونیک را دارد؟

بله، توسط وسیله جانبی دزدگیر وایرلس می توانید چشمی التراسونیک را به آن اضافه نمایید. کاربر می تواند میزان حساسیت چشمی را توسط موبایل خود تنظیم نماید.

آیا قابلیت های هوشمند سازی خودرو را دارد؟

بله از جمله این قابلیت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گرم کردن خودرو بصورت هوشمند
 • بسته شدن دربها با توجه به سرعت وسیله بصورت خودکار
 • باز شدن دربهای خودرو بعد از بسته شدن سوییچ
 • تشخیص خرابی دینام وسیله
 • تشخیص ضعیف شدن و خرابی باتری وسیله
 • تشخیص کیفیت روغن بر اساس آنالیز میزان سرعت و همچنین روشن بودن درجا در ترافیک و کیفت اولیه روغن
 • پایش ولتاژ خودر بصورت پیوسته جهت تشخیص روشن شدن آن
 • هشدار افزایش سرعت از میزان تعیین شده
 • هشدار افزایش دمای داخل خودرو از میزان تعیین شده
 • تغییر صدای آژیر خودرو توسط برنامه اندروید
 • تشخیص طول عمر باتری پشتیبان داخلی
 • تشخیص خرابی مدارات داخلی دستگاه
تکنولوژی به روز و قابلیت کنترل با برنامه های موبایل را دارد؟ (اندروید-IOS-ویندوز)

بله، مجیک داری برنامه اندروید است و برنامه IOS و ویندوز آن نیز در دست طراحی می باشد. ضمن اینکه پروتکل ارتباطی آن این اجازه را به کاربر می دهد که بدون استفاده از هیچ برنامه ای بتواند با آن بصورت ساده ارتباط برقرار نماید.

قابلیت اطمینان سیستم در صورت خرابی به چه شکل است؟ آیا می توان از ماشین استفاده کرد تا بعدا سیستم تعمیر شود؟

مجیک بوف داری سیستم تشخیص خرابی خودکار می باشد. در صورتیکه میزان خرابی بالا باشد سیستم بصورت خودکار وارد مد امن می شود و جلوی استفاده کاربر را نمی گیرد. همچنین این سیستم می تواند خرابی برخی از قسمت های داخلی خودش را به کاربر گزارش دهد (مانند خرابی باتری پشتیبان و یا خرابی مدار شارژر داخلی یا خرابی GPS و ….)

آیا قابلیت افزایش امکانات به آن وجود دارد؟

بله، با توجه به استفاده از تکنولوژی شبکه وایرلس میان وسایل جانبی این امکان وجود دارد که کاربر وسیله جانبی جدیدی را بصورت وایرلس به سیستم فعلی خود متصل نماید.

امکانات رفاهی این سیستم با توجه به قیمت آن به چه صورت است؟

مجیک بوف امکانات گسترده ای را ارائه می دهد. لذا مشتریان می توانند با توجه به نیاز خود و هزینه ای که پرداخت می نمایند از مزیت های این سیستم بهرمند شوند. هر وسیله جانبی طراحی شده می تواند برای گروه خاصی از کاربران استفاده شود.

بصورت خلاصه تفاوتهای مهم مجیک بوف با ردیاب های چینی و کلا سایر ردیاب ها به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از شبکه وایرلس برای دسترسی به وسایل جانبی یکی از موارد اصلی تفاوت با سایر سیستم ها است. ایجاد شبکه وایرلس باعث افزایش شدید امنیت و همچنین راحتی نصب و افزایش قابلیت اطمینان سیستم مجیک بوف شده است.

مزایای شبکه وایرلس داخلی:

 1. استفاده از چندین قطع کن بصورت همزمان برای خاموش کرد خودرو
 2. عدم امکان خراب کردن سیستم مرکزی و یا جدا کردن سیستم مرکزی از وسیله به دلیل چک کردن وجود سیستم مرکزی توسط قطع کن های وایرلس
 3. امکان اضافه کردن کلیه آپشنهای دزدگیرهای سنتی بصورت هوشمندتر به سیستم مرکزی بدون هیچ کم و کاستی
 4. امنیت بالاتر بواسطه استفاده از شبکه وایرلس با کدینگ اختصاصی (مانند عدم امکان کپی ریموت به هیچ وجه)
 5. امکان ارتقا سیستم با توجه به نیازهای کاربر
 6. افزایش قابلیت اطمینان به دلیل وجود بخش های مجزا برای عملکرد کلی سیستم (در صورت خرابی یک بخش فقط همان قسمت از کار خواهد افتاد و عملکرد کل سیستم مختل نمی شود)
 • برنامه مرکزی بسیار پیشرفته یکی دیگر از نقاط مهم تفاوت با سایر سیستم ها می باشد. رویه های متعدد (Fail Safe)، توجه به امکانات بسیار جزیی، طریقه استفاده و کاربری منحصر به فرد، سیستم هشدار هوشمند، عدم دریافت شارژ سرور و مشکلات مربوط به سرور و …
 • استفاده از قطعات با کیفیت و اوریجینال در تولید سیستم. بسیاری از قطعات استفاده شده از برندهای مرغوب ژاپنی می باشد و این موضوع باعث افزایش کیفیت و قابلیت اطمینان سیستم شده است. (کلیه رله ها برند فوجیتسو ژاپن-پردازنده مرکزی : تایوان- شتاب سنج سه محوره: آمریکا و…)
 • بخش آنتن های دستگاه مرکزی که بصورت خارجی و باکیفیت انتخاب شده است و گیرایی بالاتری ایجاد می نماید.
 • گارانتی ۲ ساله سیستم و کلیه وسایل جانبی و حتی باتری پشتیبان داخلی دستگاه
 • پشتیبانی فنی کامل سیستم و پاسخ به کلیه سوالات در مورد نصب و راه اندازی و یا استفاده از سیستم
 • روال هوشمند شارژ و دشارژ باتری پشتیبان و بازه دمای کاری ۳۵- تا ۸۰+ درجه سانتیگراد